Fabryka Druku
oferta
druk cyfrowy
kontakt
 
druk cyfrowy
 
Druk cyfrowy jest innowacyjną technologią, która dynamicznie rosnącą popularność zawdzięcza niespotykanym dotąd parametrom jakości oraz szybkości wydruku. W istocie nowoczesne urządzenie do druku cyfrowego z punktu widzenia użytkownika jest takim samym urządzeniem, jakiego codziennie używamy w biurach, z tą zasadniczą różnicą, że zamiast 10-15 wydruków na minutę, otrzymujemy nawet 100 do 150 kopii przy obciążeniu miesięcznym przekraczającym często milion wydruków, oraz jakością druku sięgającą 1200 dpi (jakość odpowiadająca technologii tradycyjnego druku offsetowego). Drukujemy na zaawansowanych systemach produkcyjnych firmy Xerox (DocuTech do druku czarno-białego i DocuColor do druku wielobarwnego).

Podstawowe cechy druku cyfrowego:
  • Druk bezpośrednio z plików komputerowych - pomijane są czasochłonne procesy tradycyjnej produkcji poligraficznej. Materiał w postaci elektronicznej może być natychmiast skierowany do druku, podczas gdy w tradycyjnym procesie poligraficznym musiałby trafić m.in. do naświetlenia i przygotowania matryc.
  • Krótki czas realizacji zlecenia - w momencie przygotowania wersji elektronicznej, publikacja może zostać natychmiast wydrukowana
    i dostarczona odbiorcy. Wydruk 400-stonicowej pozycji jednobarwnej trwa ok. trzech minut. Oznacza to, iż klient składający zamówienie na wydruk 100 egzemplarzy podobnej publikacji w godzinach porannych, otrzyma gotowy produkt wczesnym popołudniem
  • Możliwość realizacji niskich nakładów, pre-printów, dodruków i nakładów wyczerpanych (od jednego egzemplarza wzwyż) - koszt jednostkowy wydruku każdego egzemplarza jest taki sam (niezależnie od ilości egzemplarzy). Powoduje to, iż drukarnia cyfrowa jest w stanie realizować minimalne nakłady.    Punkt przecięcia kosztów (druk cyfrowy - druk offsetowy)

  • Druk materiałów personalizowanych - druk zindywidualizowanych listów, zaproszeñ, katalogów, ofert, ulotek
  • Możliwość druku na różnych podłożach i formacie - druk na papierze samoprzylepnym, folii, papierze o gramaturach od 80 do 260 g/m2 i formacie od A5 do A3.
Pomimo obecności na rynku technologii Print on Demand od kilku lat, pokutuje w świadomości potencjalnych odbiorców usług (np. wydawcy), pogląd, iż druk cyfrowy i jakość wykoñczenia prac nie oferuje jakości porównywalnej z osiąganą w tradycyjnych drukarniach, co jest niezgodne z prawdą. Zarówno trwałość realizowanego w technologii elektrofotograficznej druku, jak i wykonywanych opraw w zupełności wypełnia obowiązujące standardy.
 
Nasze wydruki powstają na najnowocześniejszych maszynach cyfrowych wiodących światowych producentów. Druk cyfrowy jest innowacyjną technologią, która dynamicznie rosnącą popularność zawdzięcza niespotykanym dotąd parametrom jakości oraz szybkości wydruku.
Drukujemy na maszynach XEROX


Fabryka Druku zmieniła swój adres - zapraszamy na Bielany
© Fabryka Druku Sp. z o. o., ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 6, 01-943 Warszawa, tel. 0 22 834 92 66, fax 0 22 834 42 74
Fabryka Druku - nasza drukarnia | oferta | technologia - druk cyfrowy | kontakt | polityka prywatności